02644235451-3

info@hediyeladan.com

هدیه لادن

انواع شیرینی

انواع شیرینی
Rate this post

شیرینی و انواع شیرینی چیست؟

شیرینی، یکی از خوراکی‌های خوشمزه‌ای است که از گذشته تاکنون تهیه شده و به عنوان دسر یا میان وعده مصرف می‌شود. همانطور که از نام این خوراکی مشخص است، شیرینی یک محصول کاملا شیرین است که از معمولا از آرد، شکر، روغن و گاهی تخم مرغ و شیر تهیه می‌شود. 

شیرینی، معمولا در مناسبت‌های مختلفی از جمله نوروز تهیه و مصرف می‌شوند، به همین دلیل نیز شیرینی عید نوروز، با استقبال بسیاری از سوی ایرانی‌ها همراه است. هرچند این محصول پرطرفدار، به عنوان میان وعده، در سایر ایام نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیرینی

تفاوت‌های فراوانی در تعریف هر منطقه‌ای از شیرینی وجود دارد. ممکن است برخی انواع در منطقه‌ای به‌عنوان شیرینی طبقه‌بندی شوند اما در منطقه دیگر در این گروه قرار نگیرند. همچنین گاهی گروهی از مواد شیرین وجود دارد که ممکن است برخی افراد آن‌ها را غذا بدانند و برخی دیگر در گروه شیرینی‌ها جای دهند. 
در نقاط مختلف جهان ممکن است از اصطلاحات دیگری برای توصیف خوراکی‌های شیرین استفاده شود. به‌عنوان مثال در آمریکا، اصطلاح آب‌نبات (candy) برای توصیف عمده شیرینی‌ها استفاده می‌شود. در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان دیگر، مانند ایرلند و بریتانیا، اصطلاح شیرینی (sweets) برای اشاره به کل گروه شیرینی‌ها استفاده می‌شود. 
دنیای شیرینی‌ها آنقدر وسیع و متنوع است که نمی‌توان قانون مشخصی برای تقسیم‌بندی آ‌ن‌ها ارائه داد. فقط با ارائه چند نوع طبقه‌بندی متوجه این صحبت می‌شوید. به تقسیم‌بندی شیرینی‌ها بر اساس موارد زیر توجه کنید:

  • شیرینی آردی

 شیرینی که مواد اولیه اصلی آن شامل آرد، روغن، شکر و تخم مرغ می باشد  و شامل شیرینی قالبی و برشی( انواع بیسکوئیت)، شیرینی قیفی(شیرینی بهشتی)، شیرینی سیم بر، شیرینی ساده، شیرینی مغزدار، شیرینی تزئین دار و … می‌باشد.

  • شیرینی لایه‌ای غیر تخمیری

 شیرینی آردی است که خمیر آن قبل از تقسیم بصورت مجموعه‌ای از لایه‌های خمیر، که بین آن‌ها لایه‌ای از چربی قرار دارد، در آورده می‌شود.(شیرینی زبان)

  • شیرینی لایه‌ای تخمیری

 شیرینی آردی است که ابتدا خمیر قبل از تقسیم، تخمیر و سپس بصورت مجموعه‌ای از لایه‌های خمیر که بین آن‌ها لایه‌ای از چربی قرار دارد، درآورده می‌شود.(شیرینی کروسان و دانمارکی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *